Natálie SCHWAMOVÁ (*1999)

Stipendistka NFnPVH v roce 2023

Na klavír začala hrát v šesti letech na Hudební škole hlavního města Prahy. Absolvovala magisterské studium na Hudební akademii múzických umění v Praze u Prof. Františka Malého. Nyní studuje na Vysoké škole královny Sofie v Madridu – nejprve u Prof. Dimitrije Baškirova, od září
2021 na téže škole u Prof. Milany Chernyavské a Claudia Martíneze Mehnera.

Natalie je vítězkou mnoha klavírních soutěží v České republice i zahraničí. Ve čtrnácti letech získala 2. místo v Mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni v seniorské kategorii do 30 let. V patnácti letech se stala nejmladší vítězkou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. V roce 2015 se zúčastnila jako jedna z nejmladších prestižní světové klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě. V roce 2017 byla finalistkou mezinárodní soutěže v Aarhusu, v Dánsku.

V roce 2023 získala 1.cenu na interpretační soutěži Alicante-Oftalvist, ve Španělsku. Za akademický rok 2022/2023 jí byla udělena cena královny pro nejlepšího studenta školy, kterou jí předala přímo španělská královna.

Ve svých 10 letech debutovala jako sólistka Mozartova koncertu d moll KV 466 se Symfonickým orchestrem města Buenos Aires v Argentině, se kterým hrála i následující rok. Dále spolupracovala s Národním univerzitním orchestrem v Argentině, s Pardubickou komorní filharmonií, s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, s Plzeňskou filharmonií a v roce 2014 a 2016 v Rudolfinu se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. V r. 2017 si zahrála s Aarhuským Symfonickým Orchestrem v Dánsku. Mezi její poslední vystoupení s orchestrem patří například koncerty s Pražskou komorní filharmonií, či s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně. V roce 2020 debutovala na festivalu Dvořákova Praha.